سامانه خود کاربری برای اشخاص حقوقی

سامانه عدل ایران به عنوان سامانه اصلی قوه قضاییه بوده که خدمات متفاوتی را به کاربران در حوزه قضایی ارائه می‌دهد. سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی را نیز، می‌توانیم به عنوان زیر‌ مجموعه‌ای از سامانه عدل ایران در نظر داشته باشیم که کاربران حقوقی از طریق آن می‌توانند اقدام به ثبت دادخواست بکنند.

البته قبل از ثبت دادخواست باید ثبت نام و احراز هویت در این سامانه انجام بشود. در این مقاله قصد داریم با نحوه ثبت نام، احراز هویت و همچنین ثبت دادخواست در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی آشنا بشویم پس تا ادامه ما را همراهی کنید.

آیا امکان استفاده از سامانه خود کاربری برای اشخاص حقوقی وجود دارد؟

امکان استفاده از سامانه خود کاربری برای اشخاص حقوقی نیز از طریق سایت https://www.adliran.ir/ فراهم گردید.

ابتدا با ورود به وب سایت https://www.adliran.ir/ و در قسمت سامانه اشخاص حقوقی( تصویر یک)، وارد سامانه خود کاربری جهت ثبت دادخواست ( تصویر دو)، لوایح و اظهارنامه شوید.

سامانه عدل ایران

ورود به سایت سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی چگونه است؟

ورود به سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی توسط نماینده شخص حقوقی

قبل از ورود به سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی و ثبت دادخواست در این سامانه، نماینده شخص حقوقی مستلزم است که در ابتدا در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی ثبت‌ نام بکند. طبق اعلام سامانه ثنا که به عنوان سایت رسمی ثبت نام قوه قضاییه فعالیت دارد، نحوه ثبت نام اشخاص حقوقی در سامانه خود‌کاربری، بر خلاف اشخاص حقیقی به صورت اینترنتی و غیر حضوری نیست.

نحوه ثبت نام در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی برای ثبت نام در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی باید به صورت حضوری با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام بکنند.

نحوه احراز هویت در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی

همان طور که اشاره شده است، اشخاص حقوقی پس از اینکه به صورت حضوری در سامانه ثنا ثبت نام کردند، برای ورود و به نوعی ثبت درخواست در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی، باید مراحل احراز هویت را هم سپری بکنند. اما چگونگی احراز هویت در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی به چه شکل است؟

باید اشاره بکنیم، احراز هویت در سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی مانند ثبت نام آن به صورت غیر حضوری است. پس اشخاص حقوقی برای احراز هویت در جهت ثبت دادخواست در سامانه خود کاربری اشخاص حقوقی، باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و مراحل احراز هویت خود را به اتمام برسانند.

نحوه ثبت دادخواست در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی

بعد از اینکه مراحل ثبت نام و احراز هویت نماینده شخص حقوقی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی  به صورت حضوری انجام شد، وی می‌تواند به طریقی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، وارد سامانه خود‌کاربری اشخاص حقوقی شده و مرحله ثبت دادخواست خود را به پایان برساند. در ادامه، به نحوه ثبت دادخواست در سامانه خود‌کاربری اشاره خواهیم کرد:

نحوه ثبت دادخواست در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی
ثبت دادخواست در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی

اگر ثبت دادخواست در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی، از طریق وکیل شخص انجام می‌شود. اکنون، باید اطلاعات شخصی وکیل، وارد سامانه شده و مشخصات نماینده قانونی هم به طور کامل درج شود.

ثبت دادخواست در سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی توسط وکیل

جمع‌بندی

اشخاص حقوقی بعد از ثبت نام و احراز هویت به روش حضوری از طریق دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی، قادر خواهند بود با ورود به سایت سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی، با کلیک روی گزینه ارائه و پیگیری دادخواست، نسبت به ثبت دادخواست خود اقدام بکنند.

نکته:

در حال حاضر اجرای سامانه خودکاربری برای اشخاص حقوقی دولتی و عمومی غیر دولتی آغاز شده و برای اشخاص حقوقی خصوصی به زودی راه اندازی می شود.

دکتر فیض آبادی وکیل موسسه حقوقی دادگستر میرداماد

اشتراک گذاری

اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را به اشتراگ بگذارید

مطالب مرتبط

حقوق را بشناسید، از آسیب‌ها جلوگیری کنید

امروزه با پیچیده شدن روابط و وضع قوانین گوناگون، دسترسی به مشاوره حقوقی به امری ضروری برای افراد تبدیل شده است. خوشبختانه موازی با

جستجو کنید

تماس با ما

مشاوره
سوال و پاسخ
مسیریابی دفتر

02122227212

02122227112

09121991266